Mediakortti

Lataa tästä vuoden 2017 mediakortti
Kysy vuoden 2018 julkaisuaikataulu, jakelupaikat, teemat sekä sarjailmoitteluun tarjous suoraan myyjiltä.

Tekniset tiedot

Sivukoko: tabloid
Paperi: sanomalehtipaperi
Painopinta-ala: 254 x 365 mm
Aineisto: painovalmis pdf-tiedosto
CMYK-värit, resoluutio 200 dpi
Palstamäärä: 6
Palstakorkeus: 365 mm

Palstaleveydet:

1 palsta 39 mm
2 palstaa 82 mm
3 palstaa 125 mm
4 palstaa 168 mm
5 palstaa 211 mm
6 palstaa 254 mm

Mediamarkkinointi

Anu Valkonen, puh. 045 120 2701, anu.valkonen@lappilainen.fi

Biritta Lyöri, puh. 0400 981 333, biritta@lappilainen.fi

Heikki Marttila, puh. 0400 692 432, heikki.marttila@lappilainen.fi

Aineiston toimitus: aineisto@lappilainen.fi

Toimitus

Päätoimittaja: Riitta Kemppainen-Koivisto, 0400 448 473, riitta@lappilainen.fi
Toimituksen sähköposti: toimitus@lappilainen.fi

Painopaikka: Suomalainen lehtipaino Oy
Jakelu: P-S Suorajakelu Oy ja Posti Oyj

Näköislehti: www.lappilainen.fi

Facebook:  https://www.facebook.com/lappilainen

Instagram: https://www.instagram.com/lappilainen/

Twitter: https://twitter.com/Lappilainen_Oy

Maksuehdot: 7 päivää netto. Yliajalta veloitetaan lainmukainen viivästyskorko. Huomautukset 3 päivän kuluessa. Hintoihin lisätään arvonlisävero 24 %.

Y-tunnus: 2665457-1

Kotipaikka Pelkosenniemi